„Ar kada pagalvojote, kiek jūsų kasdienės aplinkos, kurioje gyvenate ir dirbate, yra pritaikyta kiekvienam? Ar jūsų rajonas prieinamas visiems, įskaitant žmones su judėjimo, regos ar klausos negalia?“
Kviečiu jus aktyviai įsitraukti į šią diskusiją ir pasidalinti savo pastebėjimais apie savo rajoną – ar infrastruktūra pritaikyta neįgaliesiems, kas jau padaryta, o galbūt yra tam tikrų sričių, kuriose norėtumėte pokyčių? Ne tik gyventojams, bet ir verslui bei savivaldybės atstovams itin svarbu įsiklausyti į šiuos poreikius ir suprasti, kaip infrastruktūra gali užtikrinti lygias galimybes visiems.
Diskusijos tikslas – surinkti jūsų įžvalgas ir pasiūlymus, kad juos galėtume pristatyti visuomenės nariams bei sprendimų priėmėjams lapkričio 20 dieną Klaipėdoje, „Kauno atžalyno“ bibliotekoje. Kiekviena jūsų mintis, įžvalga ar pasidalinta istorija gali padėti pagerinti prieinamumą ir sukurti aplinką, kurioje visi jaustųsi lygiaverčiai.
Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovė
Regina Baguckienė
Šia tema turbūt geriausiai pasisakytų patys neįgalieji arba jų artimieji ko jiems reiktų, arba kaip jie tai matytų.
Nes mes sveiki galime tik įsivaizduoti, ar galvoti ko reikia, o realiai tiesa bus visai kita.
Mūsų rajone kolkas nepadaryta dėl neįgaliųjų nieko,
bet... Būtų nuostabu šaligatviai su bordiūrais, kad judėdami, važiuodami rateliais jaustusi saugūs ir neįgalieji, ir sveiki 😉
INSB,,Smeltė''
Ačiū už išsakytas mintis
Daugelis kavinių nepritaikytos sėdintiems neįgaliojo vežimėliuose, neįmanoma patekti į vidų, yra laiptai.
Ne tik negalima patekti į kavines, bet ir parduotuves
Sveiki, mano negalia yra achondroplazija (mažas ūgis 1,24 ) pagrindinius parašysiu kurie tinka visiems miestams savitarno kasos atsiskaitymas kortele ir ekranas yra per aukštai, sveikatos įstaigos pritaikymas 0 net palipėjimų neturi, kad užlipti ant lovos, ką jau kalbėti apie palatas neįgalųjų palata pritaikymu laiko, kad platesnės durys ir aukštas tualetas, nes žmonėms turintiems fizine negalia - sėdintys vežymėlyje jiems patogu, bet mažiems žmonėms ne, o lovos aukštos nenusileidžia, o turi įlipti, kai esi po cezerio pjūvio. Tai gerai kad vežiesi savo laipteli. Greitosios pagalbos mašina įlipimas net senjoras ten neįlipa o laiptelio taip pat neturi.
Manau valstybei jau pradėti integruoti universalaus dizaino principa.
Ačiū už išsakytas mintis, būtinai įtrauksime jūsų pastebėjimus į pristatymą visuomenės nariams lapkričio 20 d.
Galiu pasidžiaugti naujai įsikūrusia Šventapilės gyvenviete - mūsų šaligatviai su nuolydžiais, bei pritaikyti neregiams. Smagu, jog apie tai buvo pagalvota ir nieko keisti nereikia.
Šaunu, kad planuojant naujus gyvenamuosius rajonus apie neįgaliuosius pagalvoja ir problemų nekyla jiems.
Nors naujuose rajonuose yra jau atsižvelgiama į tai, tačiau senesniuose - labai trūksta pritaikytos infrastruktūros
Dėkoju už išsakytas mintis
Taip. Šia tema geriausiai galėtų pasisakyti patys neįgalieji. Mano supratimu pas mus neįgaliesiems keliauti viešuoju transportu yra gana sunku, nes nei stotelės, nei šaligatviai Melnragėje tam nepritaikyti. Galite atvažiuoti 6 autobusu iki Molo st ir patys įsitikinti kokia situacija ir kaip atrodo aplinka. Stotelė kelis metrus išgrįsta plytelėmis, o toliau nuo jos nieko - išmintas takelis vedantis pro želdynų šabakštyną.
jais eiti gana keblu ne tik su negalia žmonėms. Įėjimas, nes takai apaugę želdyniais, pro kuriuos tenka sunkiai brautis. Jei patys nusikarpom šakas, išsivalom sniegą eina praeiti. Nors savivalda apie tai informuota, bet lyg šiol yra taip kaip yra. laukoame Melnragės parko antros dalies, kuri tikėtina išpręs šią bėdą bent vienoje iš stotelių.
Dėkoju už išsakytas mintis ir pastebėjimus.
Ne
Paupių rajone 2023 m. rekonstruota Klemiškės gatvė pilnai atitinka neįgaliųjų žmonių reikmėms 😀. Šiais metais rekonstruotose gatvėse Naktigonės, Saulėtekio ir Spindulio g. taip pat įrengti nuožulnūs šaligatviai. Tačiau Paupiuose yra dar daug daug gatvių, kurias reikia rekonstruoti, kad būtų patogu neįgaliems. Klaipėdos savivaldybė turėtų strateginiuose veiklos planuose numatyti lėšas šaligatvių nuožulnioms nuovažoms įrengti ir šaligatvio paviršių ženklinimui.
Ačiū už išsakytas mintis
Teko su neįgalia mama pabuvoti miesto Universitetinės ligoninės priimamajame, kur praleidome visa diena. Čia esantis tualetas absoliučiai nėra pritaikytas neįgaliesiems. Kolidoriis siauras ir ilgas. Su vežimėliu eina privažiuoti tik iki jo durų po ko ilgai ir sunkiai su neįgaliu senyvu žmogumi slinktis link klozeto. Jūrininkų ligoninės priimamojo tualeto padėtis geriau pritaikyta neįgaliesiems, bet taip pat ne visai. Jame taip pat teko slinktis, bet bent buvo kur įsikibti norint atsistoti nuo klozeto. Taigi. Yra kur padirbėti.
labas. Gintautas Markevičius. Aš neįgalus po hemoraginio insulto, nevaldau pusę kūno. Bet tas netrugdo man keliauti su savo triračiu. Šią vasarą buvau su tik triračiu (ne traukiniais ar mašinom ) nuvažiavęs iš Klaipėdos į Vilnių per Jurbarką, ir vėliau važiavau aplink Lietuvą... važinėju su triračiu kasdien... ...apsistosiu savo nusiskundimais ties savo rajonu, važiuojant iš Gindulių į Klaipėdą liepų g. kur viadukas- sankryža su Palangos plentu, ten yra kelios vietos, kur triračiu sunku išsiraityti... tos dviračių taku važiuojant pertvarėlės prieš kelią... dviratininkai jas apvažiuoja, bet aš negaliu, todėl kartais važiuoju Liepų gatve. ir šiek tiek stabdau eismą, ir signalina iš paskos mašinos :) nes sukeliu pavojų joms ;)
Ačiū jums už šį įrašą. Pati stebiu jus fb paskyroje ir žaviuosi. Kiti sveiki žmonės nėra tokie aktyvūs kaip jūs. Jūsų problemomis ir pastebėjimais būtinai pasidalinsiu renginio "Prieinamumas atveria galimybės" metu.