Su kuom susiduria vaikai:
- pritrūkus vienam balui mokinys neišlaikęs matematikos egzamino yra priverstas laukti metus, kad galėtų kitą pavasarį perlaikyti vien tam, kad galėtų įstoti į Lietuvių fililogijos m. fakultetą ar į teisės m.
- gimnazistai mokomi pagal naujas per vėlai pateiktas reformas neturėdami vadovėlių. Nėra laiku paruošiami 11 -os kl tarpiniams egzaminams.
- Paskutiniais mokslo metais vaikams reikia surinkti daugiausiai socialinių valandų - 75 val. per du metus, o tai reiškia didiūlį jų anplūdį siekiant gauti jų, dėl ko kiti nukenčia.
- dėl didelių mokslo žinių reikalavimų, moksleiviai turi skirti daug laiko pasiruošimui, dėl ko neberanda laiko rinkti socialinėms valandoms, juo labiau lankyti lyg šiol lankytų būrelių.
- dėl privalomų dalykų pasirinkimo vaikai negali pasirinkti tai, kas jiems labiau pravesrtų jų būsimoje profesijoje.
_-privalomas lietuvių kl egzaminas, kurio paruošimo lygis prilysta filologijos mokslų fakulteto kursui.
Ar šie dalykai padės jiems tapti konkurencingais?
Gal jau nebereikia tų reformų
Reformos būtinos, nes ugdymą atliekančių kompetencijos žemos, motyvacija žema, nežiūrint į tai, kad atlyginimai švietimo sistemos įstaigose puikūs, bet mokinių akademiniai pasiekimai prasti. Be teksto suvokimo beveik jokiems išūkiams jaunuolis bus nepasirengęs, taigi, reikia stiprių lietuvių (gimtosios) kalbos pamokų. Be matematikos net šeimos biudžeto nepatvarkysi, todėl jei nesugebi išlaikyti egzo, kurio išlaikymui mažiausiu praeinamu balu užtenka 10 klasės žinių, kam tau 12 klasė ir universitetas? Skaitmeninis turinys, nuotolinės geriausių Lietuvos mokytojų pamokos greta tvarką užtikrinančių nepedagogų, kuriais gali būti bent kelias valandas per savaitę ugdymui mokykloje falintis skirti motyvuotas specialistas, išleista darbdavio iš įmonės - tai mūsų kelias.